Capo Testa

Mys nacházející se na nejsevernějším cípu Sardinie, nedaleko města Santa Teresa di Gallura s nádherným členitým pobřežím. Okrouhlý poloostrov je spojen s pevninou úzkou šíjí.

Obrovské, erozí opracované žulové bloky v různých odstínech růžové, žluté, šedé a bílé zde tvoří zajímavé skalní útvary inspirující fantazii návštěvníků. Najdeme tu řadu malebných malých zátok, starý maják a nádherné výhledy až ke korsickým břehům.

Ze západní pláže dojedete až k pláži Capicciolu (též zvané pláž tety Colomby), se zlatým, hrubším pískem. Zde (pravděpodobně) stála antická Tibula, se svým přístavem, sloužícím jako výchozí bod pro lodě naložené žulou, následné sloužící k výzdobě paláců antického Říma.

V západní části mysu se otvírá zátoka Cala Lunga – Valle della Luna, symbol Santa Teresy, se svými žulovými skalisky, mezi nimiž příroda vytvořila panenské zátoky.

Směrem na Palau členité pobřeží nabízí přírodní bazény lokality Valle dell’Erica, dále dlouhou pláž Porto Liscia-Sciumara, vyhledávanou surfaři, ale také klidnou pláž Conca Verde.